Candan Erçetİn Bostancı Gösterİ Merkezİ'nde

Sevilen sanatçı Candan Erçetin, 13 Mayıs Anneler Günü’nde Bostancı Gösteri Merkezi'nde müzikseverlerle buluşuyor. Dillerden düşmeyen şarkıları, zarafeti ve başarılı sahne performansı ile hayranlarının gönlünde taht kuran Candan Erçetin sevenlerine yine unutulmaz bir gece yaşatacak.

İstanbul Fİlm Festİvalİ yİne dopdolu

İKSV tarafından 1982 yılında bir sinema haftası olarak başlayan Türkiye’nin en büyük uluslararası sinema etkinliği İstanbul Film Festivali’nin 37.si, bu yıl, 6-17 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

 

Festivalde bu yıl da sinemaseverlere usta yönetmenlerin yeni filmlerinden genç ustalara, yaratıcılığın sınırlarını zorlayan filmlerden klasik başyapıtlara zengin bir program sunulacak. Yaklaşık 20 bölümde 180’e yakın filmin yanı sıra usta sinemacıların katılacağı ücretsiz olarak gerçekleştirilecek söyleşi ve atölye çalışmaları, festival sohbetleri ve özel etkinlikleriyle festival 12 gün boyunca İstanbul’da sinema heyecanını yaşatacak.

Kadın Aklı Erkek Aklı

Savaş Özdural'ın yönettiği Kadın Aklı Erkek Aklı oyunu nisan ayında da izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

 

Saba Tümer, Yosi Mizrahi, Aysun Metiner, Fatih Gülnar, Pelin Turancı ve Savaş Özdural sahnede bir araya geliyor, bu karmaşayı yaşıyor, size de eğlenmek kalıyor. Ama kahkahalarınızı çok uzatmayın, bir sonraki espriden mahrum kalmayın.

 

Nisan ayı içerisinde çeşitli mekânlarda sahnelenecek oyun için http://www.biletix.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leonardo Da Vinci Expo:

Dahİ İstanbul’da

Dünyanın en büyük ve en kapsamlı Leonardo Da Vinci sergisi ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’, UNIQ İstanbul’daki UNIQ Müze’de açılıyor.

Leonardo Da Vinci'ye adanmış en önemli sergi olarak tasarlanan uluslararası sergi, prömiyerini yaptığı Brugge’ün (Belçika) ardından dünya turuna ilk olarak İstanbul’da başlıyor. Da Vinci’nin orijinal eskizlerinden yola çıkılarak oluşturulan 100 icadını; en ünlü tablolarının röprodüksiyonlarını; el yazması ve çizimlerinin eşsiz kopyalarının da dahil olduğu 200’e yakın eserle birlikte aynı dönemde yaşamış Michelange, Rafaello ve Albrecht Dürer orijinal gravürlerini sanatseverlerle buluşturacak olan ‘Leonardo Da Vinci Expo: Dahi İstanbul’da’ sergisini, UNIQ Müze’de 22 Nisan 2018’e kadar ziyaret edebilirsiniz.

ZORLU PSM CAZ FESTİVALİ:

“HER MÜZİĞİN CAZ FESTİVALİ”

Tıpkı geçen yıl olduğu gibi kapsamlı programıyla farklı müzik türlerine ve sanat disiplinlerine yer verecek olan Zorlu PSM Caz Festivali, 2-13 Mayıs tarihleri arasında izleyici ile buluşuyor.

 

Sahne alacak sanatçılar arasında; müthiş şovları ile David Gilmour’a göre yeryüzünün en iyi Pink Floyd cover’ı yapan grubu The Australian Pink Floyd Show; herkesin favori gitaristi Bill Frisell ve popüler şarkılara kattıkları eğlenceli caz melodileriyle Scott Bradlee' s Postmodern Jukebox;  Fransız şanson geleneğiyle klasik Amerikan caz repertuarını kendi yorumuyla birleştirerek günümüzün en önemli caz şarkıcılarından biri olmayı başaran Stacey Kent;  Balkan dünyasının mega starı Dino Merlin; çıplak ayaklı divaya saygı duruşu niteliğinde Cesaria Evora Tribute; folk, pop ve elektronik müziği bir araya getiren İngiliz müzisyen Patrick Wolf ve minimal piyano sesini Kuzey Avrupa'nın modern elektronik dünyasıyla birleştiren Dardust da var.

“Daha Yenİ Başlıyor”

Eczacıbaşı Holding Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın geleceğin dünyasında bizi nelerin beklediğini örneklerle anlattığı “Daha Yeni Başlıyor” isimli kitabı piyasaya çıktı.

Faruk Eczacıbaşı, Daha Yeni Başlıyor’da kendi kişisel deneyimlerinden, Eczacıbaşı Holding’in “kompüter” serüveninden, Türkiye’nin geçirdiği dönüşümlerden ve dünyadaki son gelişmelerden yola çıkarak, her gün daha büyük bir ivmeyle hayatımıza giren teknolojik gelişmelerin getirdiklerini ve götürdüklerini inceliyor. Gelecekte dünyayı iyisi ve kötüsüyle nelerin bekliyor olabileceğini tartışıyor.

© 2018 . Elite World Hotels . All Rights Reserved