Elite World Hotels’in 7. Harikası: ‘Elite World Asia Hotel’

Elite World Hotels’in Anadolu Yakası’ndaki ilk yatırımı olan Elite World Asia Hotel kapılarını açtı. Toplantı ve kongre otelciliğindeki iddiasını ‘Business to Happiness’ ile ortaya koyan Elite World Asia Hotel’e dair tüm detayları Otel Müdürü Ahmet Korkut’a sorduk.

Elite World Hotels Anadolu Yakası’ndaki ilk yatırımını yaptı. Küçükyalı’da bulunan otelinizde müşterilerinize farklı ne vadediyorsunuz?

Elite World Asia Hotel mimarisinden, hizmet anlayışına kadar sadece bölgede değil İstanbul genelinde fark yaratan bir otel. Öncelikle Elite World Europe Hotel’imiz gibi oldukça farklı bir mimariye sahip. Sınırları zorluyor. Bu özelliği sayesinde de bölgede sembol olacağını düşünüyorum. İnsanların hemen hafızasına kazınacak olan bu yapı merak uyandırıyor. Toplantı ve kongre otelciliğinde farkımızı hizmetlerimizle ortaya koyuyoruz. Geliştirdiğimiz Business to Happiness yani BtoH konseptimiz ile misafirlerimizi sadece memnun etmiyoruz, ayrıca gülümsetiyoruz.

 

BtoH konseptinden bahsedebilir misiniz? Neden böyle bir konsept geliştirdiniz?

Business to Happiness konseptinin esin kaynağı İstanbul gibi büyükşehirlerde giderek zorlaşan iş hayatında gizli. Artık seyahatler, uzun saatler süren toplantılar iş hayatının ayrılmaz parçaları. İster istemez yoruluyoruz. Hatta sıkılıp, bunalıyoruz. Bu noktada iş seyahatinizin ya da toplantınızın gerçekleştiği tesis büyük önem kazanıyor. O mekândan memnun olmanız yetmez. Yetmemeli. Mekân aynı zamanda size keyif vermeli. Biz de misafirlerimizin yoğun tempolarına ufak nefes aralıkları yaratabileceğimiz, onları çeşitli sürprizlerle bir nebze olsun eğlendirebileceğimiz bir konsept geliştirdik. Rengârenk dosyalar, kalemler, aralarda ikram olarak alabileceğiniz cookie’ler, patlamış mısırlar, toplantı aralarında dijital oyunları keşfedebileceğiniz Game Arena, özellikle şirket toplantılarına özel Zumba dersleri… Yani toplantılara ve özellikle grup konaklamalarına renk katacak her şey otelimizde yer alıyor. Kısaca unutulmaz bir konaklama ve toplantı deneyimi yaşatıyoruz.

Otelin genel özelliklerinden de bahsedebilir misiniz?

Bölgedeki en dikkat çekici otellerden birini meydana getirdiğimizi düşünüyorum. Gerek mimarisi gerekse kapsam özellikleri ile oldukça farklı bir otel. Genel bilgileri vermek gerekirse otelimizde deniz ve adalar manzarası eşliğinde 700 yatak kapasiteli 350 konforlu oda bulunuyor. Son teknolojiye göre dizayn edilen balo ve 11 toplantı salonunda toplamda bin 500 kişi ağırlanabiliyor. Ayrıca 300 kişilik havuz başı etkinlik alanı ile düğün, davet, kokteyl organizasyonları için çeşitli imkânlar sunuluyor. Bununla birlikte geleneksel ocakbaşı lezzetini, klasik mekanlardan çok daha farklı bir konseptle sunan The Grill Ocakbaşı, Elite World Asia Hotel’in 15’inci katında Adalar manzarası eşliğinde misafirlerini ağırlayacak. Lobi katında ise zengin kahve, pasta ve kek çeşitlerinin bulunduğu Coffee Company yer alıyor. Ayrıca günü sıcak bir sohbet eşliğinde sonlandırmak isteyenler için One Bar keyifli bir ortam sunuyor. İş ve eğlence amaçlı konaklama, toplantılar ve özel davetler için yeni bir alternatif olan Elite World Asia Hotel, Sabiha Gökçen Havalimanı ve Viaport Alışveriş Merkezi’ne 25 dakika, Pendik Marina’ya 15 dakika, Bağdat Caddesi’ne 10 dakika uzaklıkta, Hilltown AVM’ye ise yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

 

Küçükyalı bölgesini nasıl buluyorsunuz?

Küçükyalı Anadolu Yakası’nın buluşma noktalarından birisi haline geldi. Ulaşım kolaylığı, merkezlere yakınlığı ile önemli bir lokasyon.  İş yaşamına yakınlığının yanı sıra sosyal yaşamında önemli bir parçası. Alışveriş merkezleri, yaşam alanları ile ilgi odağı olmuş durumda. Bu bölgenin farklı bir dinamiği mevcut. Elite World Asia Hotel olarak da bu bölgenin gelişimine daha büyük bir katkı sağlamış olduk. Otelimizin mimari özellikleri sayesinde görsel bir albeni kazandırdığımızı konuklarımız her fırsatta söylüyor. İstanbul’un en güzel ayrıcalıklarından biri olan Prens Adaları ile karşı karşıya olmak ve bu keyfi yaşamak, bu güzel şehre kazandırdığımız güzelliklerden biri olduğunu bilmek bize gurur veriyor.

 

© 2018 . Elite World Hotels . All Rights Reserved