Ahmet Özhan, Bostancı Gösteri Merkezi’nde

Klasik Türk müziğinin en büyük isimlerinden biri olan Ahmet Özhan, 12 Ekim 2018 Cuma akşamı, saat 21.00’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde unutulmaz bir konser verecek. Sanatçı, klasik, tasavvuf ve neoklasik eserlerden oluşan repertuarını, İhsan Özer şefliğinde 35 kişilik orkestra eşliğinde seslendirecek.

En romantik hayalet hikayesi

Hollywood tarihinin kuşkusuz en sevilen aşk hikayelerinden biri olan Ghost (Hayalet) filminin sahne versiyonu Ghost the Musical, 19 Ekim – 4 Kasım 2018 tarihleri arasında Zorlu PSM Ana Tiyatro’da sahnelenecek.

 

Bugüne kadar üç Tony ödülüne aday gösterilen ve birçok ödül sahibi olan müzikal, unutulmaz filmin romantik atmosferini muhafaza ederken şiirsel oyunculuklar ve görkemli sahne performansıyla hikayeye yeni bir soluk kazandırıyor.

Mor ve Ötesi’nden epik bir konser

Aya İrini, 29 Ekim’de Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın eşliğinde ülkemizin önemli rock gruplarından Mor ve Ötesi’nin ilk kez senfoni orkestrası eşliğinde sergileyecekleri büyüleyici bir performansa sahne olacak. Mor ve Ötesi’nin yanı sıra kült haline gelmiş Ağır Roman filminin orijinal müziklerinin sesi Yusuf Taşkın ve kariyerinin en özel performanslarından birine imza atmaya hazırlanan Mehmet Aslantuğ da geceyi daha ayrıcalıklı kılacak.

 

Sınırlı sayıda dinleyiciye ev sahipliği yapacak bu çok özel mekanda konser deneyimini kaçırmamak için, yerinizi erkenden ayırtmanız gerekiyor.

Osman Hamdi Bey’in sanatının sırları

Sanat tarihimizde önemli yeri olan Osman Hamdi Bey’in Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi Koleksiyonu’nda yer alan eserleriyle, sanatçının bunları yaparken kullandığı tekniklere dair bulgular “Görünenin Ötesinde Osman Hamdi Bey” sergisiyle sanatseverlere sunuluyor.

 

İki yılda tamamlanan “Osman Hamdi Bey Tablolarının Bilimsel Analizleri ve Konservasyonu” projesinin bulgularına dayanan bu sergi, sanatçının boya uygulama tekniklerini, kullandığı malzemeleri ve eserlerin geçirdiği restorasyon çalışmalarını izleyicilere aktarmayı hedefliyor. Sergi boyunca konservasyon ve bilimsel analiz çalışmalarının aşamaları adım adım yansıtılıyor ve böylece Osman Hamdi Bey’in eserlerinde çıplak gözle görünenlerin ötesindeki ayrıntıların, onun sanatını değerlendirmede nasıl bir açılım sağlayabileceği konusunda ipuçları sunuluyor.

 

Sergi, 31 Aralık 2018 tarihine kadar Sakıp Sabancı Müzesi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

“Toprağın Mirası” Rezan Has Müzesi’nde

Rezan Has Müzesi’nin geniş arkeoloji koleksiyonundan bir grup özel seçki, ‘Toprağın Mirası’ sergisi ile tarih ve sanat tutkunları ile buluşuyor. Toprağın sunduğu arkeolojik mirasın gündelik yansımaları ekseninde şekillenen sergi, 31 Ekim 2018 tarihine kadar Rezan Has Müzesi’nde yer alacak.

 

Sergide, ihtiyaçların, inanç ve bizzat yaşamın kendisinin belirleyip biçimlendirdiği ve geçmiş yaşam algıları ile hayata bakış açılarının ilk elden tanığı arkeolojik mirasın Neolitik Dönem’den Selçuklu Dönemi’ne kadar kısa bir öyküsünü anlatan yaklaşık 300 eser yer alıyor.

 

© 2018 . Elite World Hotels . All Rights Reserved